Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 2. Od poniedziałku Msze Święte roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 17.00. Do licznego udziału w roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci w miarę możliwości zapraszam z lampionami.
  Od poniedziałku do piątku, dzieci będą otrzymywać obrazki.
  Przez cały okres Adwentu podczas Mszy Świętych, będzie zapalona świeca zwana roratką. Wczoraj przywiozłem naszą świecę, którą oddałem dwa tygodnie temu do renowacji.
 3. Za tydzień w niedzielę będą poświęcone opłatki na stół wigilijny.  Można będzie je nabyć w zakrystii. Ofiary składane z tego tytułu, będą przeznaczone na wymianę pokrycia dachowego naszej świątyni.
 4. Caritas rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy. Świece są do nabycia w zakrystii – duże w cenie 18 zł i małe 7 zł.
 5. We wtorek zostanie przeprowadzony przegląd pieca gazowego w kościele. Od następnej niedzieli rozpoczynamy ogrzewanie naszej świątyni.
 6. W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę na krzyżu w kształcie litery „X”.
 7. Ta tydzień w niedzielę, 4 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest patronką górników i hutników. Z tej racji zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 14.30 w intencji górników z naszej parafii o opiekę św. Barbary i o życie wieczne dla tych którzy już od nas odeszli oraz ich rodzin. Uroczystość ta jest również związana z jubileuszem 10-lecia ufundowania i poświęcenia sztandaru górniczego. W imieniu organizatorów i własnym serdecznie zapraszam.
 8. Również za tydzień w niedzielę, będziemy obchodzić XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych tego dnia będzie przeprowadzona w całej Polsce zbiórka do puszek na ten cel.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.00. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam Członkinie Żywego Różańca na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 11. Pragnę poinformować, że pod moja nieobecność w parafii, miała miejsce próba włamania się na plebanię, Uszkodzono drzwi wejściowe, futrynę i zamek. Na całe szczęście złodzieje nie dostali się do środka. Oczywiście zgłosiłem ten fakt na policję i trwa poszukiwanie sprawców.
 12. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Elizie Zabiegała, Renacie Hanak, Annie Mucha. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 04.12. panie: Katarzynę Cichoń, Katarzynę Tyrała, Monikę Czepeczek.  

  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu osiem rodzin złożyło ofiarę w kwocie 900 zł. Bóg zapłać.

 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
 14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia, wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!