Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022 r.

  1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. Obchodzimy również 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę.
  2. Wczoraj z rąk Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka nasza młodzież przyjęła sakrament bierzmowania. Niech dary Ducha Świętego zawsze będą obecne w ich życiu. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę od bierzmowanych na kościół w wysokości 500zł.
  3. W środę, św. Wacława męczennika i głównego patrona Czech. Jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju, został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława.
  4. W czwartek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  5. W piątek, św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą.
  6. W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. To szczególny czas umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1700. Zachęcam do udziału w nich każdego, w sposób szczególny dzieci i młodzież z naszej parafii.
  7. Wraz z październikiem rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego Nauczyciela.
  8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po różańcu nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.