Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022 r.

 1. Dziś – trzydziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra.
 2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga  w jego świętych, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. W tym dniu w Sączowie procesja na cmentarzu połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich odbędzie się o godz. 1400. W naszym kościele 1 listopada Msze św. będą odprawione o godz. 900 i 1700. W kaplicy na lotnisku o godz. 700.
 3. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy.  Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki, dzięki której możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
 4. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za zmarłych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują zjednoczenia z Bogiem. Od tego dnia codziennie do 9 listopada w tzw. oktawie za zmarłych, będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych na różańcu o godz. 1630 i Mszy Świętej o godz. 1700.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 1600. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych od godz. 900.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam Członkinie Żywego Różańca na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 1030.
 7. W przyszłą niedzielę, 13 listopada, będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na ten cel po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki.
 8. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Annie Cichoń, Renacie Trefon, Iwonie Tyrała. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 06.11. panie:  Janinę Janota, Edytę Janota, Agnieszkę Sikora.
  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu dwie rodzin złożyły ofiarę w kwocie 200 zł. Bóg zapłać.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
 10. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!