Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA 05-2023_2

02.04.2023r.

 1. Od dzisiejszej piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W zakrystii można zapisać chorych na spowiedź przed świętami Wielkanocnymi. Chorych będę odwiedzał w sobotę od godz. 900.
 3. Dnia 2 kwietnia na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędzie się spotkanie modlitewne. W czasie ataków na św. Jana Pawła II chcemy się wspólnie modlić oraz wyrazić naszą jedność, wdzięczność i przywiązanie do św. Jana Pawła II i jego nauczania. Spotkanie na Placu Papieskim rozpocznie się o godz. 1930. Wcześniej (o godz. 1800) ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawi mszę świętą w parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu. Do wspólnej modlitwy różańcowej na Placu Papieskim zapraszamy wszystkich diecezjan. Szczególne zaproszenie kierujemy do ruchów i stowarzyszeń działających na terenie naszej diecezji, do wiernych parafii w których czci się relikwie św. Jana Pawła II oraz do szkół im. św. Jana Pawła II. Prosimy aby zabrać ze sobą świece.
 4. We wtorek przypada 14. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem.
 5. Przyszła  niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Niedzielą Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadza nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Po zakończeniu Mszy Świętej zapraszam członkinie Żywego Różańca na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych.
 6. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary złożone przy wyjściu z kościoła na kwiaty do Bożego grobu.
 7. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom z ulicy Siedliska. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 02.04. panie: Dorotę Jurczyńską, Wiesławę Morawiec, Grażynę Cichoń.

  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu dwie rodziny złożyły ofiarę w kwocie 400 zł. Bóg zapłać.

  Jutro zapłacę rachunek za gaz zużyty w naszym kościele na ogrzewanie za okres od 26.01. do 16.03 w wysokości 2 991,75zł. Za wszelkie wsparcie bardzo dziękuje.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Bogu. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania niedzieli – Szczęść Boże.