Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

07.05.2023r.

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Jutro 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszam na Eucharystię o godz. 1700 szczególnie tych, którym patronuje św. Stanisław oraz ich rodziny. Można również zgłosić zmarłych z naszych rodzin, którzy nosili imię Stanisław.
 3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 42. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujemy się w Jego święte życie, na Jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.  13 maja w naszej parafii rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, które będą trwały do października. Początek nabożeństwa o godz. 1900 modlitwą różańcową i nabożeństwem majowym, następnie Msza św. o godz. 1930 oraz procesja fatimska wokół kościoła.
 4. W naszym kościele przez cały miesiąc spotykamy się na nabożeństwach majowych po Mszy św. o godz. 1700. Jedynie we wtorki Msza Święta o godz. 800 z nabożeństwem do NMP. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
 5. W czwartek, 4 maja, zostały nam dostarczone metalowe łaty na dach. Są to łaty o standardowym profilu 60×40, 150 metrów bieżących, ocynkowane w kawałkach 6 metrowych. W poniedziałek zapłacę za nie fakturę w wysokości 6 000 zł.
  Obecnie są przygotowywane dokumenty, które należy złożyć przed wymianą dachu do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Początek prac zaplanowany jest na ten miesiąc. O szczegółach będę informował na bieżąco.
 6. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Ewelinie Kot, Joannie Serwecińskiej, Izabeli Serwecińskiej. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 14.05. panie: Joannę Twardoch, Agnieszką Twardoch, Elżbietę Koczy.
  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu sześć rodzin złożyło ofiarę w kwocie 900 zł. Bóg zapłać.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże.