Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04.2023r.

 1. Dzisiejszą czwartą niedzielę Wielkanocy przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
 2. Jutro 1 maja – będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. Przez cały miesiąc będziemy spotykać się na nabożeństwach majowych o godz. 1700 przed wieczorną Eucharystią. Jedynie we wtorki Msza Święta o godz. 800 z nabożeństwem do NMP.
 3. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób wyrazić nasz patriotyzm i przywiązanie do barw narodowych.
 4. W środę, 3 maja, przypada Uroczystość Maryi Panny Królowej Polski i głównej Patronki naszej Ojczyzny. To również 232. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte w tym dniu będą odprawione w naszej świątyni i na lotnisku jak w każdą niedzielę. Będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
 5. W czwartek, 4 maja, wspominamy św. Floriana patrona strażaków.  Na Mszy Świętej o godz. 1700 będziemy modlić się w intencji naszych strażaków z OSP w Pyrzowicach prosząc o wstawiennictwo świętego Patrona i dziękując za ich poświęcenie i trud związany z ich niebezpieczną misją. Na Mszę Świętą zapraszam wszystkich, którzy tego dnia nie będą brali udziału w Gminnych uroczystościach w Ożarowicach.
 6. W sobotę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele.
 7. W piątek, 5 maja obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek spowiedź od godz. 1600. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 900.
 9. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Toni Bryda, Joannie Bryda, Jolancie Czapla. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 07.05. panie: Ewelinę Kot, Joannę Serwecińską, Izabelę Serwecińską.

  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu pięć rodzin złożyło ofiarę w kwocie 550 zł. Bóg zapłać.

 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże