Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA ADWENTU

18.12.2022r.

 1. Ostatnia czwarta niedziela Adwentu, kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w życiu której wypełnia się obietnica Pana Boga. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej Parafialnej Wspólnocie.
 2. Przez ostatni tydzień Adwentu Msze Święte roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 17.00. Do licznego udziału w roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci w miarę możliwości zapraszam z lampionami.
 3. W sobotę będziemy obchodzić Wigilię. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, która będzie miała miejsce w kościele o godz. 22.00, a w kaplicy na lotnisku o 24.00. Taca w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, odczytany fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 4. 25 grudnia Boże Narodzenie. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, a nawet za pośrednictwem radia lub telewizji. Natomiast w drugi dzień świąt w święto św. Szczepana – pierwszego męczennika, Msze Święte o godz. 9.00 i 10.30. Mszy Świętej popołudniu nie będzie. Taca w tym dniu przeznaczona jest tradycyjnie na uczelnie katolickie.
 5. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tego tytułu, będą przeznaczone na wymianę pokrycia dachowego naszej świątyni.
 6. Są także do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy. Duże w cenie 18 zł i małe 7 zł.
 7. We wtorek założyłem konto bankowe dla naszej Parafii w Banku Spółdzielczym. Konto jest dostępne w gazetce parafialnej, na stronie internetowej i w gablocie przy kościele. Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby parafii serdecznie dziękuje.
 8. W piątek od rana będziemy stawiać szopkę i ubierać choinki. Jeśli ktoś dysponuje wolnym czasem to serdecznie zapraszam do pomocy.
 9. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Zdzisławie Wieczorek, Aleksandrze Wieczorek, Ewelinie Wojnarowskiej. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 25.12. panie: Małgorzatę Bąbik, Mirosławę Bąbik, Urszulę Czepeczek.

  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu dwie rodziny złożyły ofiarę w kwocie 600 zł i jedna rodzina złożyła na dach kościoła ofiarę 500zł. Bóg zapłać.

 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
 11. Oczekiwany Mesjasz niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Wszystkim życzę chrześcijańskiego przeżywania ostatnich dni Adwentu – Szczęść Boże!