Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2023r.

 1. Dzisiaj przeżywamy siedemnastą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu czasu wakacji. Niech sprzyja on w pogłębianiu naszych relacji z Bogiem i umocnieniu naszej wiary. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, wspierając ich naszą modlitwą.
 2. Dzisiaj z racji kończących się obchodów XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, patrona kierowców nastąpi błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych. Będziemy modlili się o roztropne z nich korzystanie. Niech nam nigdy nie zabraknie na drodze wyobraźni i rozsądku. Proszę aby kierowcy po Mszy Świętej stanęli przy swoich pojazdach. Po poświęceniu będą rozdawane obrazki z dziesięcioma przykazaniami dla kierowców i żywiczne wizerunki Świętego Patrona, które będzie można przykleić w swoim pojeździe. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
 3. We wtorek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 79. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Włączmy się też w modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 4. W środę, w dzień Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie modlitwy w intencjach ojca świętego (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Więcej na ten temat w naszej parafialnej gazetce.
 5. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W I piątek spowiedź od godz. 1630, w I sobotę odwiedziny chorych od godz. 900.
 7. Trwają prace na dachu naszej świątyni. W minionym tygodniu zakupiłem 500 wkrętów do konstrukcji stalowej 175 mm w kolorze brązowym i 12 arkuszy brązowej blachy płaskiej na wykończenia, która zostanie przywieziona w dniu jutrzejszym. Za wszystko zapłaciłem 2 843,07 zł.
 8. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Kazimierze Hatlapa, Dominice Hatlapa, Justynie Warzyńskiej. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 6.08. panie: Małgorzatę Maćkowską, Wandę Olszewską, Joannę Rodacką.

  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu pięć rodzin złożyło ofiarę w kwocie 900 zł. Bóg zapłać.

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
 10. Wszystkim Parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, solenizantom tego tygodnia wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów, a na cały tydzień i czas wakacji życzę  – Szczęść Boże.