Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

09.07.2023r.

 1. Dzisiaj XIV niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  1. We wtorek przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Ora et labora” – Módl się i pracuj.
  2. W czwartek, 13 lipca w naszej parafii nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Początek nabożeństwa o godz. 1900 modlitwą różańcową, następnie Msza Święta o godz. 1930. Powierzmy Pani Fatimskiej ten wakacyjny czas, nie zapominając o tych dla których jest to czas wytężonej pracy. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił im w ich trudzie.
  3. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Aleksandrze Ferdyn, Roksanie Widera, Wiesławie Widera. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 16.07. panie: Krystynę Wojdas, Barbarę Meclik, Annę Szydło.

   W piątek na placu plebanii został zainstalowany monitoring. Bardzo dziękuję panu Michałowi Cuber za pomoc w ustawieniu dodatkowego masztu za plebanią.

   Również serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na potrzeby naszego kościoła. W zeszłym tygodniu zebraliśmy kwotę 700 zł na odbudowę kościoła św. Floriana w Sosnowcu. Bóg zapłać.

  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże.