Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022 r.

 

 1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 2. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego
  w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, dary Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 800. Zapraszam do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim.  
 3. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcam też do przystąpienia do sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00. W pozostałe dni tygodnia spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
 4. W tym dniu przypada też 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
 5. W sobotę, 3 września przypada dzień imienin Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca
  z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I piątek odwiedziny chorych, proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii. Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Spowiedź od godz. 16.00
 7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:30 proszę rodziców
  i kandydatów do bierzmowania o pozostanie na krótkim zebraniu.
  Do bierzmowania pozostało niewiele czasu, musimy więc ustalić plan przygotowania i prób.
 8. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę panią: Zofii Kocot, Ewelinie Bańczyk, Urszuli Białas. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 4 września panie: Marlenę Staszek, Alicję Nowak, Dorotę Twardokęs.

Również serdecznie dziękuję za ofiarę na kościół w kwocie 200zł pani Zdzisławie Koczy oraz 200zł anonimowemu darczyńcy.

 1. Od dzisiejszej niedzieli intencje, ogłoszenia i wszelkie aktualności będą pojawiać się na parafialnej stronie internetowej. Będzie tylko jedna mała różnica w adresie internetowym. Do tej pory był to adres www.parafiapyrzowice.pl, obecny adres to www.parafiapyrzowice.com.pl Została stworzona nowa strona internetowa (bliźniaczo podobna), dlatego że tamta strona była bardzo trudna w prowadzeniu, zapisywaniu danych. Jak mówił mi ks. Mirosław, dlatego obsługiwała ją pani informatyk. Teraz mogę sam dodawać informację na nowej stronie będąc niezależnym. Wszystkie zapisy z tego roku zostały przeniesione na nową stronę, ale stara strona nie będzie zlikwidowana, to będzie archiwum, do którego zawsze można sięgnąć.
 2. Za tydzień pojawi się też pierwszy numer naszej parafialnej gazetki.
  Będzie nosić tytuł „Śladami Maryi”. Jest on związany z wezwaniem naszego kościoła, czyli drogą jaką Maryja przeszła do Elżbiety z Nazaretu do Ain Karim, aby jej pomóc. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w pisanie artykułów czy opisywanie bieżących spraw naszej wspólnoty, to wszelka pomoc bardzo mile widziana. W gazetce będą drukowane też intencje i ogłoszenia. Ofiara za gazetkę będzie dobrowolna i przeznaczona na fundusz ministrancki. Mam nadzieję że będzie wielu ministrantów i lektorów w naszej parafii.
 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela,
  Gość Niedzielny, Apostolstwo chorych i innych czasopism wystawionych na stoliku.
 4. Przekazujemy wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny
  i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim Parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień i na nowy rok szkolny dla naszej młodzieży i dzieci życzę – Szczęść Boże!

ADRES STRONY INTERNETOWEJ

www.parafiapyrzowice.com.pl