Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2023r.

 1. Dzisiaj przeżywamy szesnastą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Niech ten czas sprzyja pogłębianiu naszych relacji z Panem Bogiem. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Wierzyć w Chrystusa to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa.
  1. We wtorek, 25 lipca, przypada święto świętego Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest On drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem Jego kultu i celem pielgrzymek jest Santiago de Compostela w Hiszpanii. Również we wtorek przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika  z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Będziemy prosić Go o opiekę, aby zawsze szczęśliwie i cało powracać do domu. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej nastąpi błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych. Proszę aby kierowcy stanęli wówczas przy swoich pojazdach. Po poświęceniu będą rozdawane obrazki
   i żywiczne wizerunki Świętego Patrona kierowców, które będzie można przykleić w swoim pojeździe. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy w ramach „Akcji św. Krzysztofa – 1 grosz za
   1 kilometr”
  2. W środę, 26 lipca, wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli Oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcam w tym dniu do modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym wieczne szczęście w niebie, pamiętając także o wszystkich którym patronują Joachim i Anna. Dziadkom Pana Jezusa poświęcona jest nasza parafialna dzisiejsza gazetka.
  3. Rozpoczęły się prace na dachu naszej świątyni. Będzie ściągnięta stara blacha, wełna mineralna, która jest przemoknięta i zgnita jak również drewniane łaty. Konstrukcja metalowa tej części dachu wykonana z kątowników zostanie oczyszczona i zabezpieczona. Następnie zostaną zamontowane metalowe łaty ocynkowane o profilu zamkniętym i położona blacha z płytą dwuwarstwową czyli z ociepleniem. Miejmy nadzieję, że pogoda będzie nam w tym tygodniu dopisywać.
  4. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Beacie Michalak, Annie Foryś. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 30.07. panie: Kazimierę Hatlapa, Dominikę Hatlapa, Justynę Warzyńską.

   Również serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.

  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.

  6. Wszystkim Parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, solenizantom tego tygodnia wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów, a na cały tydzień i czas wakacji życzę  – Szczęść Boże