Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2023r.

 

 1. Dzisiaj druga niedziela zwykła w roku liturgicznym.

  1. W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
  2. We wtorek, 17 stycznia, będziemy wspominać św. Antoniego, opata
   i pustelnika. Jest on patronem od rzeczy zagubionych.
  3. W najbliższy piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy Świętej zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
  4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę
   22 stycznia – Dzień Dziadka. W sobotę w naszym kościele o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza Święta za Babcie i Dziadków. Pamiętajmy
   i módlmy się za nich, za tych żyjących i tych którzy już odeszli do domu Ojca. Tak wiele im zawdzięczamy.

  W tym też dniu, 21 stycznia, będziemy w liturgii wspominać
  św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła męczeńska śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

  1. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Bardzo dziękuję wszystkim za tak życzliwe przyjęcie w Waszych domach. Niech Dobry Pan Bóg błogosławi wszystkim Rodzinom w naszej Parafii, a Matka Boża wspiera licznymi łaskami. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone podczas kolędy, które są wielkim wsparciem dla mnie i dla naszego kościoła.

  Jeśli któraś rodzina była na kolędzie nieobecna, a chce abym zawitał w ich progi, proszę podejść do zakrystii i umówimy dogodny termin wizyty duszpasterskiej.

   

  1. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o 10.30, odbędzie się w naszej świątyni koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej z Oss. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian. Po kolędowaniu będzie można wesprzeć muzyków dobrowolnymi datkami.
  2. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Janinie Janota, Edycie Janota, Agnieszce Sikora. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 22.01. panie: Anielę Cichoń, Wiolettę Sikora, Mariolę Wieczorek.
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
  4. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny
   i urodziny, życzę Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania Dnia Pańskiego, a na cały tydzień – Szczęść Boże.