Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

X NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024r.

1. Trwa czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o pociechę w codziennych troskach.
  2. W piątek, 14 czerwca, będziemy obchodzić 25 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu, jak również w tym dniu ks. biskup Piotr Skucha będzie przeżywał 54 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Wypraszajmy dla jubilata potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.
  3. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, w naszej Parafii przeżywamy nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej – początek o godz. 19:00 modlitwą różańcową, następnie Msza Święta o godz. 19:30, zakończenie procesją i apelem maryjnym.

Również w tym dniu w liturgii będziemy wspominać św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Św. Antoniemu poświęcona jest dzisiejsza gazetka parafialna.

1. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Anieli Białas, Mirosławie Usarek, Halinie Cuber. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 16.06. panie: Agnieszkę Sokoła, Angelikę Łoboda, Dorotę Sokoła. Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na tace z racji odpustu przeznaczone na kościół.
  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
  2. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże.