Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

  Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2023r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 2. Od poniedziałku Msze Święte roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 17.00. We wtorek o godz. 8.00.
  Do licznego udziału w roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci w miarę możliwości zapraszam
  z lampionami. Od poniedziałku do piątku, dzieci będą otrzymywać obrazki.
 3. Dziś po Mszy Świętej będą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można będzie je nabyć w zakrystii. Ofiary składane
  z tego tytułu, będą przeznaczone na remont drugiej części pokrycia dachowego naszej świątyni oraz zabezpieczenia elewacji wieży kościelnej.
 4. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy. Duże w cenie 20 zł i małe 9 zł.
 5. W poniedziałek, 4 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest patronką górników i hutników. W naszych modlitwach będziemy w szczególny sposób pamiętać o górnikach i ich rodzinach.
 6. W środę, 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry żyjącego na przełomie III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troską o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 7. W piątek, 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie NMP. W tym dniu kościół upamiętnia tajemnice Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez grzechu pierworodnego. Zapalona świeca roratnia symbolizuje Niepokalaną. Zachęcam do licznego udziału we Mszy Świętej o godz. 17.00.
 8. Za tydzień w niedzielę, będziemy obchodzić XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych tego dnia będzie przeprowadzona w całej Polsce zbiórka do puszek na ten cel. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 9. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Małgorzacie Bąbik, Joannie Musielak. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 10 grudnia panie: Katarzynę Frączek, Agatę Kłys, Annę Sromek. Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. 
 10. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia, wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów, oraz opieki Niepokalanej –Szczęść Boże!