Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.06.2023r.

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątka męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
  1. Trwa miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapominajmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych.
  2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Maryja jest naszą pośredniczką u Boga i  uczy nas pięknej postawy pomagania innym.
  3. W czwartek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów i naszego biskupa Piotra Skuchę z racji imienin. W szczególny sposób będziemy się modlić podczas Mszy Świętej o godz. 1700 w intencji Piotrów
   i Pawłów z naszej parafii
   prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych szczęście wieczne w niebie. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 900.
  5. Firma Green Office Ecologic wraz ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” zwraca się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o aktywny udział w akcji zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka rozpocznie się od jutra tj. 26 czerwca i będzie trwała do 04 lipca, kiedy o godz. 1430 nastąpi odbiór sprzętów. Miejscem składowania zużytego sprzętu będzie parking przy kościele, zaraz po lewej stronie bramy wjazdowej na parking wewnętrzny. Na czas zbiórki brama wjazdowa do kościoła biedzie na noc zamykana. Więcej informacji na ten temat w gablocie parafialnej i na ulotkach obok gazet.
  6. Niestety w tym roku nie dostaliśmy dofinansowania z Funduszu Kościelnego którym dysponuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ale nie składamy broni i będziemy próbować otrzymać dofinansowanie w przyszłym roku na drugą część dachu.
  7. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Patrycji Brylińskiej, Jolancie Brylińskiej, Justynie Olczykowskiej. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 02.07. panie: Lidię Hatlapa, Adriannę Hatlapa, Karolinę Janota.

   Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu trzy rodziny złożyło ofiarę w kwocie 800 zł. Bóg zapłać.

  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
  9. Solenizantów i Jubilatów tygodnia otaczamy darem modlitwy. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże.