Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Rekolekcyjna Droga Krzyżowa

Po raz kolejny w ramach rekolekcji wielkopostnych w piątkowy wieczór 25 marca 2022 odbyła się parafialna droga krzyżowa w Pyrzowicach. Wyjątkowy to był dzień, gdyż w liturgii Kościoła obchodziliśmy uroczystość Zwiastowania pańskiego, a ponadto nasza diecezja sosnowiecka obchodziła 30. rocznicę powstania. Mimo iż w czasie nabożeństwa brakowało nam księdza rekolekcjonisty, który jako dyrektor biura prasowego musiał być obecny na uroczystościach w sosnowieckiej katedrze, to nabożeństwo drogi krzyżowej w tym roku poprowadziła młodzież przygotowująca się do bierzmowania, oraz dzieci, które przygotowują się do uroczystości I komunii świętej. Jej początek i koniec miał miejsce w świątyni, a poszczególne stacje zatrzymały nas w granicach terenu przykościelnego. Krzyż niesiony w asyście pochodni górował nad wszystkimi uczestnikami krzyżowej drogi Jezusa. Nabożeństwu towarzyszyła atmosfera skupienia, rozmodlenia i refleksji, tym bardziej że towarzyszyła nam dobra i ciepła atmosfera pogodowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się, by tegoroczne nabożeństwo drogi krzyżowej w czasie rekolekcyjnych dni przyniosło dobre owoce wielkopostnej drogi nawrócenia.

Galeria