Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

04.06.2023r.

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 2. Nasza wspólnota parafialna obchodzi dziś święto patronalne – uroczysty odpust z racji święta Nawiedzenia NMP. Składam serdeczne podziękowanie: Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, księdzu sumiście ks. dr Arturowi Sewerynowi za przewodniczenie dzisiejszej liturgii i wygłoszone Słowo Boże, obecnym Kapłanom z naszego dekanatu, Pocztom Sztandarowym, Bractwu Górniczemu, Druhom Strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Żywemu Różańcowi asyście liturgicznej, ministrantom, dzieciom za sypanie kwiatów, młodzieży, orkiestrze za uświetnienie naszej uroczystości i wszystkim Parafianom za wzięcie udziału w tym naszym patronalnym święcie.
 3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić o błogosławieństwo dla Kościoła i naszej Ojczyzny. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu nieustannie obecny. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 1030 w intencji dzieci, które będą obchodzić rocznicę komunii świętej, a po niej wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii.
  Ze względu na to, że jeszcze w tym roku ulice Wolności i Piłsudskiego są jedynym dojazdem do lotniska i panuje na nich wzmożony ruch, pierwszy ołtarz będzie przy kościele, drugi na placu po drugiej stronie kościoła, trzeci przy remizie, a czwarty na ulicy Kaczyńców przy posesji państwa Cichoń i Pawełczyk. Proszę o pomoc sąsiadów tych miejsc w przygotowaniu ołtarzy. Z kościoła będzie można zabrać stelaże, banery, kwiaty i świece, które przygotujemy w poniedziałek z panią Marleną. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów. Zadbajmy również o czystość naszej duszy. Gorąco zapraszam na tę uroczystość Koło Gospodyń Wiejskich, Żywy Różaniec, Strażaków, Górników ze swoimi pocztami sztandarowymi, ministrantów, dzieci komunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tej przepięknej uroczystości. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. W dni następujące po uroczystości Bożego Ciała w oktawę, będzie miała miejsce procesja wokół kościoła ku czci Najświętszego Sakramentu, trwająca do następnego czwartku.
 4. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Justynie Borówka, Marii Nowak, Agnieszce Wojtala. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 11.06. panie: Justynę Wieczorek, Agnieszkę Dźwigalską, Ilonę Meiser.
  Również serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za złożenie ofiary na dach naszego kościoła w kwocie 1600 zł. Bóg zapłać.
 5. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca przy wyjściu z kościoła do koczyka można złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże.