Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2022 r.

  1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 zapraszam na pierwsze organizacyjne spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się w tym roku szkolnym do uroczystości pierwszej Komunii świętej.
  3. W środę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
  4. W piątek wspominamy św. Ojca Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją. Z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.
  5. W sobotę, 24 września o godz. 11:00 Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Po Mszy Św. Ks. Biskup poświeci także chrzcielnicę. Spowiedź przed bierzmowaniem dla młodzieży, świadków, rodziców, odbędzie się w piątek od godz. 16:00. W sobotę nie będzie Mszy Św. o godz. 17:00.
  6. Na plebanii będzie zakładany internet światłowodowy. Podczas burzy w czwartek została spalona antena z internetu radiowego. Przy bramie wjazdowej do plebanii musi być postawiony słup w celu przeciągnięcia światłowodu. Bardzo dziękuję Panu Tobiaszowi Tyrała za pomoc.
  7. Mamy już jedną wycenę remontu naszego dachu, czekamy teraz na wycenę z drugiej firmy. Na bieżąco będę o wszystkim informował.
  8. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę panią: Anieli Białas, Mirosławie Usarek, Halinie Cuber. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu przed bierzmowaniem i na niedzielę 25.09 Rodziców młodzieży bierzmowanej. Również serdecznie dziękuję za ofiary na kościół: Bożena i Krzysztof Ganszczyk 100zł, Ilona i Rafał Meiser 100zł, Adrianna i Łukasz Hatlapa 100zł, rodzina Rajewicz i pani Golińska 200zł, anonimowy ofiarodawca 200zł. Bóg zapłać.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
  10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!

ADRES STRONY INTERNETOWEJ

www.parafiapyrzowice.com.pl