Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że kresem naszego ziemskiego życia jest wieczna rzeczywistość. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek pragniemy pomóc chrześcijanom, którzy cierpią prześladowanie ze względu na wiarę w Boga.
 2. W środę, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Biskupa Rzymu, czyli papieża i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazylika Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. W tym dniu kończymy tzw. Oktawę modlitwy za zmarłych na różańcu o godz. 1630 i Mszy Świętej o godz. 1700.
 3. W piątek, 11 listopada, przypada nasze narodowe święto, 104. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Wspominając ten czas, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. W tym dniu w naszym kościele będzie odprawiona Msza Święta w  intencji Ojczyzny i pokój na świecie o godz. 1030.
  W tym też dniu obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
 4. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić VI Światowy Dzień Ubogich. Przez cały następny tydzień, od 13 listopada, będzie w naszym kościele wystawione kartonowe pudełko, do którego można będzie składać najbardziej potrzebne artykuły dla osób ubogich będących pod opieką Caritas.
 5. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Janinie Janota, Edycie Janota, Agnieszce Sikora. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 13.11. panie: Anielę Cichoń, Wiolettę Sikora, Mariolę Wieczorek.
  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu cztery rodzin złożyły ofiarę w kwocie 750 zł.
  Bóg zapłać.Bardzo dziękuje też pewniej rodzinie za ofiarę złożoną na dach naszej świątyni w wysokości 5000 zł, jak i za ofiarę 100 zł złożoną na ten cel.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
 7. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!