Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2022 r.

  1. Dziś – trzydziesta niedziela w ciągu roku. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie obchodzony pod hasłem „Będziecie Moimi świadkami”. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Dziękując za świadectwo posługi misjonarzy, otoczmy modlitwą wszystkie dzieła misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.
  2. W piątek, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.  Będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę jaką posiadali ci apostołowie. Św. Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych. Zapraszam na Mszę Świętą solenizantów tego dnia, także będziemy się modlić za zmarłych Tadeuszów.
  3. W tym tygodniu w czasie nabożeństw różańcowych odprawianych codziennie o godz. 1700, będziemy się modlić w intencji misji, oraz o nowe powołania do pracy na misjach. W czwartek dzieci z Panią Katechetką poprowadzą różaniec w różnych językach.
  4. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, nie zapominajmy w tych dniach o grobach naszych bliskich. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia.  W dalszym ciągu można zgłaszać bliskich zmarłych na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.
  5. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę panią: Annie Janik, Aldonie Lasoń, Monice Cichoń. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 30.10. panie:  Annę Cichoń, Renatę Trefon, Iwonę Tyrała.
    Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary na kościół. W zeszłym tygodniu cztery rodzin złożyło ofiarę w kwocie 450 zł. Bóg zapłać.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
  7. Solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia oraz obfitych Bożych łask. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!