Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05.2023r.

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Wspominamy narodziny wspólnoty Kościoła. Obietnica Zmartwychwstałego Chrystusa wypełnia się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Gratuluje Wam drogie dzieci oraz rodzicom za tak piękne przygotowanie się do tej szczególnej uroczystości w Waszym życiu. Serdecznie dziękuje rodzicom i pani Marlenie za przygotowanie naszej świątyni, za dekoracje. Bóg zapłać za dar ołtarza, ofiarę złożona na dach naszego kościoła. Dziękuje pani Annie, katechetce, za przygotowanie dzieci do pierwszego spotkania z Panem Jezusem, dziękuję panu Tomaszowi, organiście, za uświetnienie naszej uroczystości. W kolejne dni tygodnia, będzie miał miejsce tzw. Biały tydzień dzieci pierwszokomunijnych. Każdego dnia będziemy dziękować Panu Bogu i ludziom za ten wielki dar pełnego uczestnictwa w Eucharystii.
 3. W środę, 31 maja obchodzimy wspomnienie Nawiedzenia NMP, a w naszej parafii to również uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni, której dokonał ksiądz biskup Adam Śmigielski w roku 2008.
 4. W czwartek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek spowiedź od godz. 1600. Szczególnie zapraszam dzieci które w Uroczystość Bożego Ciała będą przeżywać pierwszą rocznicę komunii świętej. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 900.
 6. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii będziemy przeżywać uroczysty odpust. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 1200. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, Żywy Różaniec, Koło Gospodyń Wiejskich, Druhów Strażaków, Bractwo Górnicze i wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym naszym patronalnym święcie. Poszczególne asysty proszę o niesienie feretronów w czasie procesji.
 7. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 04.06. panie: Justynę Borówka, Marię Nowak, Agnieszką Wojtala.
  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu siedem rodzin złożyło ofiarę w kwocie 1700 zł. Bóg zapłać.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże.