Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.11.2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy trzydziestą trzecią niedzielę zwykłą w ciągu roku. Przez udział w niedzielnej Eucharystii, Pan umocnił nas swoim Słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary.
 2. Dzisiaj również obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich. Przez cały tydzień, będzie w naszym kościele wystawione kartonowe pudełko, do którego można będzie składać najbardziej potrzebne artykuły dla osób ubogich będących pod opieką Caritas.
 3. W czwartek, 17 listopada wspominamy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę. Była żoną Ludwika IV, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich.
 4. W piątek, św. Karoliny Kózkówny, dziewicy, męczennicy w obronie czystości, patronki Ruchu Czystych Serc.
 5. Nie ustajemy w modlitwach za naszych zmarłych. Odwołując się do Bożego Miłosierdzia, w trosce o drogich nam zmarłych, zapraszam w najbliższy piątek, 18 listopada, na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, ofiarowując za nich Koronkę do Bożego Miłosierdzia po Eucharystii.
 6. W przyszłą niedzielę, 20 listopada, będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziele przed Adwentem. Tradycyjnie Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Gorąco zachęcam dzieci i młodzież do wstąpienia
  w szeregi ministrantów i lektorów w nasze parafii.
 7. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Anieli Cichoń, Wiolettcie Sikora, Marioli Wieczorek. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 20.11. panie: Karolinę Cichoń,  Urszulę Ryś, Małgorzatę Zabiegała.
  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu dwie rodzin złożyły ofiarę w kwocie 300 zł. Bóg zapłać.

  Serdecznie dziękuję za ofiary złożone tydzień temu do puszki na kościoły prześladowane. Zebranych na ten cel zostało 169 zł.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
 9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia, wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!