Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą siódmą niedzielę zwykłą w ciągu roku. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św. Po Mszy św. o godz. 1030 zapraszam członkinie Żywego Różańca na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych.
 2. W pierwszą niedzielę października wychodząc ze świątyni mamy okazję, aby swoimi ofiarami do puszek wesprzeć dzieła Caritas, m.in.: schroniska i noclegownie dla bezdomnych, Dom Matki i Dziecka, Spiżarnie Caritas, rehabilitację i leczenie  niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Za każde wsparcie tego dzieła serdecznie dziękuję.
 3. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w naszej świątyni o godz. 1700, a po nim Msza Święta. Przychodząc na różaniec zachęcam do pozostania na Eucharystii, która jest szczególnym spotkaniem z Chrystusem naszym Zbawicielem. Przypominam o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu. W każdy czwartek października dzieci z naszej szkoły wraz z Panią Katechetką będą przewodniczyć modlitwie różańcowej.
 4. We wtorek będziemy wspominać w liturgii św. Franciszka z Asyżu (1182-1226), diakona, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, założyciela Zakonu Braci Mniejszych.
 5. W środę 5 października wspominamy wyjątkową polską Świętą Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
 6. W piątek okazji liturgicznego wspomnienia NMP Różańcowej, obchodzimy święto patronalne Róż Różańcowych. Zachęcam wszystkich do udziału w Mszy Świętej i celebrowanym w naszym kościele o godz. 1700 październikowym nabożeństwie. W tym dniu przypada 14 rocznica śmierci ks. biskupa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwie o pierwszym Pasterzu naszej diecezji. Niech dobry Bóg da Mu udział w radościach nieba. Również w piątek w naszej Parafii będziemy przeżywać dzień modlitw o powołania, tzw. sztafetę powołaniową. Będziemy modlić się podczas różańca o liczne i święte powołania w naszej diecezji.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 1600. Chorych będę zawsze odwiedzał w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 900 ponieważ w środy i piątki uczę w szkole w Dobieszowicach. Wyjątkowo w tym miesiącu będę u chorych w sobotę 08 października. Proszę o zgłaszanie chorych.
 8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 1030 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 9. Za tydzień, 9 października, będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, złączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony.
 10. Zbliża się wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W związku z tym można już zgłaszać w zakrystii wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki na wypominki są wystawione na stoliku obok gazet.
 11. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę panią: Agnieszce Sokoła, Angelice Łoboda, Dorocie Sokoła. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 09.10. panie: Danutę Czapla, Jarosławę Twardoch, Elżbietę Paszewską.
  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary na kościół, również za te złożone na tace. Bóg zapłać.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
 13. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!