Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06.08.2023r.

  1. Dzisiaj przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  2. Za tydzień w niedzielę, 13 sierpnia, w naszej świątyni będzie odprawione nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Świętej o godz. 1700 odmówimy różaniec i przejdziemy procesyjnie wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszam.
  3. Prace na dachu kościoła zostały zakończone. Jutro będą dostarczone nowe rynny i zamontowane. Zostały też pomalowane zacieki na suficie, żeby do czasu malowania całego kościoła wyglądał on estetycznie. O rozliczeniu finansowym naszej inwestycji będę mówił w przyszłym tygodniu. Jeśli ktoś byłby zainteresowani zdemontowaną blachą z kościoła, to bardzo proszę o kontakt. Zostanie ona odstąpiona za cenę złomu użytkowego.
  4. Kilka tygodni temu napisałem pismo do firmy Fortum z Gdańska, z którą 21.12.2021r. została podpisana umowa sprzedaży energii elektrycznej. Umowa weszła w życie z dniem 01.01.2023r. i jest zawarta na 4 lata. Pismo to zawierało prośbę dotyczącą porozumienia do odstąpienia od Umowy. Niestety dostałem w tym tygodniu od firmy Fortum odpowiedź negatywną. Będę się jednak odwoływał się od tej decyzji, przedstawiając kolejne argumenty. Obecnie płacimy jeden rachunek za energię do firmy Fortum, a drugi za przesył energii do Taurona. W sumie w perspektywie jednego roku przepłacimy za prąd około 2 500zł. Na taką rozrzutność nie możemy sobie pozwolić, dlatego będę robił wszystko co możliwe by od tej umowy odstąpić i podpisać kompleksową umowę z Tauronem. O przebiegu całej sprawy będę informował na bieżąco.
  5. 23 sierpnia wyruszy z Będzina – Syberki piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się mszą św. o godz. 700. Pielgrzymka odbędzie się w przyjętej formule noclegów w miejscu zamieszkania. Trasa również nie została zmieniona. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich około godz. 1900. Można już zapisywać się na pielgrzymkę. Zachęcam do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze.Jeśli ktoś z różnych względów nie może pieszo pielgrzymować, może uczestniczyć w duchowym pielgrzymowaniu (www.pielgrzymka.sosnowiec.pl , Facebook, Instagram).
  6. Składam serdeczne podziękowania paniom, które posprzątały naszą świątynię po malowaniu na dzisiejszą niedzielę. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 13.08. panie: Teresę Nowak, Ilonę Białas, Zdzisławę Adamczyk.Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu pięć rodzin złożyło ofiarę w kwocie 1200 zł. Bóg zapłać.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”,  „Gościa Niedzielnego”, a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
  8. Wszystkim Parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, solenizantom tego tygodnia wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów, a na cały tydzień i czas wakacji życzę  – Szczęść Boże.