Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2022r.

 1. Dziś Boże Narodzenie, Msze święte tradycyjnie jak w każdą niedzielę. Jutro drugi dzień świąt, święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze święte o godzinie 9.00 i 10.30. Mszy świętej popołudniu nie będzie. W czasie Mszy świętych będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia owsa. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Stypendialny.
 2. Od wtorku rozpocznie się duszpasterska wizyta kolędowa, tradycyjna kolęda. Jest to okazja by razem się modlić i przynieść do każdego domu dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych na ten tydzień jest wywieszony w gablocie parafialnej oraz umieszczony jest na stronie internetowej i w naszej parafialnej gazetce. Jeśli komuś termin kolędy nie będzie odpowiadał, to proszę do mnie podejść i umówimy się w pasującym terminie.
 3. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta: we wtorek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę 28 grudnia święto świętych Młodzianków, męczenników i w piątek 30 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy im nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
 4. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2022. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu. W sobotę, 31 grudnia, podczas nabożeństwa dziękczynno – błagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 16.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Podczas Mszy świętej będziemy polecać miłosierdziu Bożemu zmarłych, którzy odeszli od nas do wieczności w kończącym się roku.
 5. Za tydzień w niedzielę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy się modlić o pokój na świecie.
 6. Pragnę gorąco podziękować za ofiary złożone za opłatki. Jest to kwota 3380 zł. Została ona przeznaczona na zakup blachy na dach naszego kościoła.
 7. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Małgorzacie Bąbik, Mirosławie Bąbik, Urszuli Czepeczek. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 01.01. panie: Annę Janik, Aldonę Lasoń, Monikę Cichoń.

  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu jedna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 100 zł, jedna na konto bankowe 200 zł, jak również dwie rodziny złożyły ofiarę na dach, jedna w wysokości 5000 zł, druga 500 zł. Bóg zapłać.

 8. Pragnę również gorąco podziękować wszystkim, którzy się przyczynili by nasza świątynia tak pięknie wyglądała w te świąteczne dni. Bardzo dziękuję pani Marlenie Staszek naszej kierowniczce,  panom: Wacławowi Sapińskiemu, Michałowi Cuber, Sławomirowi Cuber, Damianowi Widera, Michałowi Łoboda.
  Dziękuję również panu kościelnemu Wacławowi Sapińskiemu za tak piękne choinki i druhom strażakom za ich bezcenną pomoc.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
 10. Bóg nigdy nas nie opuszcza, jest zawsze blisko.

  „Gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał swego Syna, zrodzonego z niewiasty”, aby nas zbawił i towarzyszył nam w radościach i trudach naszego ziemskiego bytowania. 

  Niech za przyczyną Bożej Dzieciny nasze serca wypełnią się miłością i zaufaniem do Boga w każdej życiowej sytuacji.
  „O nic się zbytnio nie troszczmy, ale w każdej sprawie nasze prośby przedstawiajmy Bogu” (por.Flp 4,6).

  Życzę Wam Kochani Parafianie błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, niech ten święty czas upływa w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.