Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.07.2023r.

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątka męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
  1. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  2. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitwą obejmijmy wszystkich chorych jak i tych którzy im pomagają.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 1630.
  4. Akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie trwała do wtorku, 04 lipca, kiedy o godz. 1430 nastąpi odbiór sprzętów. Miejscem składowania zużytego sprzętu jest parking przy kościele, zaraz po lewej stronie bramy wjazdowej na parking wewnętrzny. Więcej informacji na ten temat zbiórki w gablocie parafialnej i na ulotkach obok gazet.
  5. Taca z dzisiejszej niedzieli, w całości będzie przeznaczona na odbudowę spalonego kościoła św. Floriana w Sosnowcu.
  6. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Lidii Hatlapa, Adriannie Hatlapa, Karolinie Janota. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 09.07. panie: Aleksandrę Ferdyn, Roksanę Widera, Wiesławę Widera.

   Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu trzy rodziny złożyły ofiarę w kwocie 500 zł. Bóg zapłać.

  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
  8. Solenizantów i Jubilatów tygodnia otaczamy darem modlitwy. Wszystkim, którzy wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże.