Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2023r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca
  z odpowiednimi nabożeństwami.W dzisiejszą niedzielę 1 stycznia, przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. W łączności z Kościołem powszechnym modlimy się o pokój na świecie.
 2. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze wschodu przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. W czasie Mszy Świętych o godz. 10.30 i 17.00 dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.
 4. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Annie Janik, Aldonie Lasoń, Monice Cichoń. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 08.01. panie: Annę Cichoń, Renatę Trefon, Iwonę Tyrała.

  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu dwie rodziny złożyły ofiarę w kwocie 300 zł. Bóg zapłać. Także bardzo dziękuję za wszelkie ofiary złożone z racji kolędy.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
 6. Od poniedziałku kolejny tydzień duszpasterskiej wizyty kolędowej. Jest to okazja by się razem pomodlić i wyprosić dar Bożego błogosławieństwa dla naszych rodzin. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami, na naszej stronie parafialnej i w naszej parafialnej gazetce. A przedstawia się następująco….
 7. Niech ten kolejny rozpoczynający się rok Pański 2023, dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny, będzie prawdziwie błogosławionym – Szczęść Boże.