Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2023r.

 1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza udział w Eucharystii, otwiera nas na Boga, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością.
 2. We wtorek, 16 maja, przypada święto Patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w budowaniu jedności w naszej Ojczyźnie.
 3. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W naszym kościele przez cały miesiąc spotykamy się na nabożeństwach majowych po Mszy św. o godz. 1700. Jedynie we wtorki Msza Święta o godz. 800 z nabożeństwem do NMP. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 1030 zapraszam rodziców dzieci z klasy czwartej na krótkie zebranie. Będzie dotyczyło rocznicy komunii świętej.
 7. Jak wspominałem w zeszłym tygodniu w poniedziałek byłem zapłacić za metalowe łaty na dach naszego kościoła. Po rozmowie z Panem Prezesem dostaliśmy znaczny rabat i zapłaciliśmy za łaty 2 550 zł.
 8. Dwa tygodnie temu napisałem prośbę do Księdza Biskupa Ordynariusza i Dyrektora Wydziału Finansowego naszej Kurii
  o bezprocentową pożyczkę remontową. We wtorek otrzymaliśmy pożyczkę w wysokości 70 000 zł. Jednak z tych pieniędzy musiałem spłacić wcześniejszą pożyczkę zaciągniętą w 2016 roku w wysokości 20 000 zł. Mamy wiec do dyspozycji 50 000 zł. Zostaliśmy także zobowiązani, by całą sumę czyli 70 000 zł spłacić w okresie sześciu lat. Pieniądze na remont dachu są na naszym parafialnym koncie.
 9. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Joannie Twardoch, Agnieszce Twardoch, Elżbiecie Koczy. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 21.05. panie: Urszulę Dyszy, Bożenę Cichoń, Wiesławę Jochymek.
  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu cztery rodziny złożyły ofiarę w kwocie 450 zł. Bóg zapłać.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże.