Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023r.

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Jednak w naszej polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

  1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także
   o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
  2. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Annie Cichoń, Renacie Trefon, Iwonie Tyrała. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 15.01. panie: Janinę Janota, Edytę Janota, Agnieszkę Sikora. Wiem, że są pewne zawirowania i nieścisłości jeśli chodzi o listę Pań sprzątających kościół. Dlatego bardzo proszę byśmy się spotkali za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10.30. z wszystkimi zainteresowanymi tym tematem. Musimy omówić i ustalić pewne rzeczy.

  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół.
  W zeszłym tygodniu jedna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 100 zł. Bóg zapłać. Także bardzo dziękuję za wszelkie ofiary złożone z racji kolędy.

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Dziękuję za wszelkie dobrowolne ofiary.
  2. Od poniedziałku kolejny tydzień duszpasterskiej wizyty kolędowej. Jest to okazja by się razem pomodlić i wyprosić dar Bożego błogosławieństwa dla naszych rodzin. A przedstawia się następująco….

  Jeśli któraś rodzina była na kolędzie nieobecna, a chce abym zawitał w ich progi, proszę podejść do zakrystii i umówimy dogodny termin wizyty duszpasterskiej.

  6.  Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny
  i urodziny, życzę Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania Dnia Pańskiego, a na cały tydzień  – Szczęść Boże.