Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2022 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą czwartą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  2. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w nabożeństwie we wtorek, o godz. 1900 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. o godz. 1930. W tym też dniu w liturgii będziemy wspominać św. Jana Chryzostoma (350-407), biskupa Konstantynopola, Doktora Kościoła zwanego Złotoustym, który piętnował nadużycia moralne wiernych.
  3. W środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszam do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej. Natomiast w kolejny dzień, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.
  4. W najbliższy piątek w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
  5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  6. Za tydzień 18 września po Mszy św. o godz. 1030 zapraszam na pierwsze spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się w tym roku szkolnym do uroczystości pierwszej Komunii świętej.
  7. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę panią: Hannie Molik, Kamili Pawełczyk, Krystynie Słania. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 18 września panie: Anielę Białas, Mirosławę Usarek, Halinę Cuber. Za tydzień poproszę o pomoc Rodziców młodzieży bierzmowanej. Również serdecznie dziękuję za ofiary na kościół: rodzina Kłys 100zł, Lucyna Drzyzga 200zł. Bóg zapłać.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. Do nabycia są też kalendarze z „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł.
  9. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!

ADRES STRONY INTERNETOWEJ

www.parafiapyrzowice.com.pl