Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11.06.2023r.

 1. Dzisiaj X niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. W środę, 14 czerwca, będziemy obchodzić 23 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu, jak również w tym dniu ks. biskup Piotr Skucha będzie przeżywał 53 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Wypraszajmy dla jubilata potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.
 3. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca, w naszej Parafii przeżywamy nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej – początek o godz. 1900 modlitwą różańcową, następnie Msza Święta o godz. 1930, zakończenie procesją i apelem maryjnym.
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej wyruszy procesja wokół kościoła. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych. Zaraz po Mszy Świętej nastąpi poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona naszej diecezji.
 7. Została zakupiona i zainstalowana nowa konsola do sterownia dzwonami. W niedalekiej przyszłości będą zregenerowane lub nowe głośniki na kościelnej wieży.
 8. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Justynie Wieczorek, Agnieszce Dźwigalskiej, Ilonie Meiser. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 18.06. panie: Ewę Furtak, Izabelę Pustkowską, Alicję Patyk.
  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu jedna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 200 zł. Bóg zapłać.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”. W dzisiejszym numerze fotorelacja z uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Jest także do nabycia nowy kwartalnik wydawany pod egidą NIEDZIELI zatytułowany „Magazyn”. Jest on dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związków z narodem. Cena kwartalnika wynosi 15 zł. Serdecznie zachęcam do czytania.
 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania dzisiejszego dnia – Szczęść Boże.