Select Page

Pyrzowice – Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

XNIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023r.

 1. Dzisiaj przeżywamy dziewiętnastą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył udzielając swoich łask.
 2. We wtorek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Porządek Mszy Świętych w kościele i na lotnisku jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszam.
 3. 15 sierpnia także przypadnie 103. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Zwycięstwo polskich żołnierzy wpłynęło także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.
 4. W najbliższy piątek w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
 5. W sobotę, 19 sierpnia, nasza Ochotnicza Straż Pożarna w Pyrzowicach, będzie obchodzić swój jubileusz 100 – lecia powstania. Serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę Świętą w imieniu swoim i Druhów Strażaków o godz. 1500, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. dr Mariusz Karaś, kanclerz Diecezji Sosnowieckiej. W tym dniu Mszy Świętej o godz. 1700 nie będzie.
 6. Zakończyły się prace na jednej części dachu naszego kościoła. Została założona blacha z płytą dwuwarstwową, nowe metalowe łaty, oczyszczona przestrzeń między dachem a sufitem, gdzie grasowały kuny zaznaczając swoją obecność, zostały także założone nowe rynny, łącznie z rurami spustowymi i śniegołapy, oraz wykonane obróbki blacharskie. Wewnątrz kościoła zostały pomalowane tylko powstałe zacieki, gdyż malowanie całej świątyni planuje na przyszły rok. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 70 951,55zł. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
 7. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Teresie Nowak, Ilonie Białas, Zdzisławie Adamczyk. Jednocześnie proszę o pomoc w sprzątaniu na niedzielę 20.08. panie: Zofię Kocot, Ewelinę Bańczyk, Urszulę Białas.

  Również serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na kościół. W zeszłym tygodniu osiem rodzin złożyło ofiarę w kwocie 2800 zł. Bóg zapłać.

 8. Od dziś do jutra relikwie św. Teresy będą przebywać w parafii pw. Wszystkich Świętych w Siemonii. Szczegóły nawiedzenia na plakacie w gablocie parafialnej.
 9. 23 sierpnia wyruszy z Będzina – Syberki piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się mszą św. o godz. 700. Pielgrzymka odbędzie się w przyjętej formule noclegów w miejscu zamieszkania. Trasa również nie została zmieniona. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich około godz. 1900. Można już zapisywać się na pielgrzymkę. Zachęcam do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela, Gość Niedzielny, a szczególnie naszej parafialnej gazetki „Śladami Maryi”.
 11.  W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 17 VIII (czwartek) – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
 12. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia i zapewniam o modlitewnej pamięci. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!